Mistrzowie i Patrioci

Wiktoria Zawadziłło – uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Chorzowie została laureatką II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i Patrioci” zorganizowanym pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Gala rozdania nagród przez Prezydenta Andrzeja Dudę odbyła się 10 grudnia 2019 r. w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. W drugiej części uroczystości-po odbiorze nagród, odbyła się dyskusja młodzieży z Prezydentem RP dotycząca między innymi znaczenia sportu w życiu młodzieży, refleksji na temat doświadczeń sportowych, sukcesów i planów na przyszłość.

Po zakończonej części oficjalnej Kancelaria Prezydenta RP zaprosiła wszystkich uczestników na obiad w Sali Obrazowej i Ogrodzie Zimowym. Wiktoria otrzymała z rąk Prezydenta RP dyplom, nagrodę rzeczową oraz publikację, w której znalazły się prace konkursowe laureatów i uczestników konkursu. Warto nadmienić, że uzyskanie drugiego miejsca w konkursie jest tym cenniejsza, iż do organizatorów wpłynęło 1.2 tysięcy prac z kilkuset szkół z całej Polski. Praca konkursowa  Wiktorii Zawadziłło pt. „Z pamiętnika sportowca – wczoraj i dziś” została napisana pod kierunkiem nauczyciela historii mgr Katarzyny Lisek.

Więcej informacji na stronie www.prezydent.pl

Menu