Harmonogram działań edukacji zdrowia w ZSMS w Chorzowie
(SPMS i IX LOMS) rok szkolny 2023/2024

LP Termin Metody edukacyjne Osoba odpowiedzialna
1. Wrzesień KONKURS KLAS ósmych SP I  2 LO „Przyroda leczy duszę i ciało – Zielniki pełne liści” – wystawaKonkurs na prezentacje multimedialną „Drzewa leczą”   mgr Ewa Wuttke
2. Październik Uczestnictwo szkoły w programie – bezpieczna szkoła.   mgr A.Skalski  
3. Listopad Dzień ZdrowiaKonkurs wiedzy o zdrowiu” – test„Sałatki, sałatki!!” – konkurs na najsmaczniejszą i najzdrowszą sałatkę z wapniem i fosforemPraca projektowa – „Bulimia i anoreksja wśród nastolatek”Prelekcje poparte prezentacjami komputerowymi; „ Zdrowy uśmiech” „Jedzenie – zdrowie i przyjemność”   Odwiedzenie wystawy Body Worlds w Katowicach     mgr Ewa Wuttke mgr Iwona Ruth mgr Tomasz Wuttke mgr Lidia Wożnik         mgr Lidia Woźnik mgr Ewa Wuttke
4. Grudzień Dzień walki z wirusem HIVKonkurs wiedzy o chorobiePokaz filmów profilaktycznychPrezentacja multimedialna dla   I SP „AIDS – fakty”   Bieg Dziewięciu Górników   mgr Ewa Wuttke mgr Iwona Ruth mgr Lidia Woźnik     mgr Katarzyna Lisek
5. Styczeń 1.Konkurs na prezentacje komputerowe: Temat: Dopalacze i inne środki psychoaktywne”   mgr Ewa Wuttke mgr Tomasz Wuttke mgr Grażyna Piotrowska  
6. Luty Szkolna Eskulapiada   Dzień bezpiecznego Intermetu   mgr Iwona Ruth   mgr Lidia Woźnik
7. Marzec „Muzyka a zdrowie „- dyskusja panelowa III klas LO   Dzień Śląski   Mgr Ewa Wuttke   Wszyscy nauczyciele
8. Kwiecień Dzień Ziemi w szkole:„Ochrona przyrody – ochroną człowieka”- test Loteria OwocowaPokaz Mody Ekologicznej mgr Ewa Wuttke mgr Iwona Ruth wychowawcy
9. Maj 1.Dzień bez papierosa happeningprezentacja komputerowa dla wszystkich klas
„Jak papierosy niszczą zdrowie”Edukacja z wojskiem (warsztaty edukacyjno-obronne) 
mgr Ewa Wuttke mgr Iwona Ruth
10. Czerwiec Dzień sportu w szkole- „W zdrowym ciele zdrowy duch”- konkursy sportowe     Warsztaty z Laboratorium Przyszłości (tworzenie zawieszek z materiałów biologicznych)   Nauczyciele wychowania fizycznego   mgr Ewa Wuttke  
Menu