Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

  • systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
  • wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie:

  1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.
  2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.
  3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz dąży do poprawy jej skuteczności.
  4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE- koncepcja szkoły promującej zdrowie

Od ponad  piętnastu lat  należymy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Podejmujemy wiele działań w celu ochrony
i poprawy zdrowia naszych uczniów oraz pracowników szkoły. Staramy się aby jak największa liczba osób była zaangażowana w dbanie o zdrowie fizyczne jak psychiczne. Dbamy oto, aby atmosfera w naszej szkole była przyjazna uczniom jak ich rodzicom oraz nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły.

Jesteśmy szkołą ,która stara się o ponowny Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.
Pierwszy certyfikat wygasł 3 stycznia 2018r.

W ZSMS KOORDYNATORAMI SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE SĄ:
Ewa Wuttke adres: wuttkeewa@gmail.com
Iwona Ruth
Lidia Woźnik


WSZYSTKIE AKCJE PROMUJĄCE EDUKACJĘ ZDROWOTNĄ REGULARNIE UMIESZCZANE SĄ NA STRONIE FACEBOOKOWEJ NASZEJ SZKOŁY OD 2017 ROKU.

24 luty 2018r.II Charytatywny Turniej Piłkarski “Fajnie jest Pomagać”
Cel: Wsparcie Finansowe Leczenia Vanessy Walusz- 4-letniej dziewczynki, walczącej z glejakiem
W turnieju udział wzięło 17 drużyn!Impreza odbyła się na terenie Hali SMS Chorzów.
Organizatorami Turnieju byli:
SMS Chorzów, Stowarzyszenie “Fajnie jest Pomagać” Współorganizatorzy: Ośrodek Kibice Razem Ruchu Chorzów
Niebieska Ruda Śląska

Styczeń 2018r. Kolejna zbiórka dla Izabeli

KOLEJNA ZBIÓRKA  KORKÓW DLA IZABELI  ZA NAMI!

Tym razem zebraliśmy 127 kg. To świetny wynik. Dziękujemy wszystkich za włączenie się do Akcji. Ogromne  podziękowania dla firmy “ARCELOR MITTAL POLAND”, która zbiera z nami i zasila naszą zbiórkę  ogromnymi ilościami worków z korkami. Kolejna zbiórka w kwietniu – zapraszamy                   .

Grudzień 2017r.

ZBIÓRKA PLUSZAKÓW –Jak co roku w grudniu przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę pluszaków oraz świeczek dla dzieci z Warsztatu  Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością  Intelektualną w Chorzowie

6.12.2017 – 7.12.2017 I Charytatywny Turniej Piłkarski “Fajnie jest Pomagać Cel: Zakup Paczek Świątecznych dla Podopiecznych Ośrodka Wsparcia Rodzin w Chorzowie
W turnieju udział wzięły 34 drużyny w 3 kategoriach wiekowych ! Impreza odbyła się na terenie Hali SMS Chorzów.
Organizatorami Turnieju byli:
SMS Chorzów
Stowarzyszenie “Fajnie jest Pomagać”
Współorganizatorzy:
Ośrodek Kibice Razem Ruchu Chorzów
Niebieska Ruda Śląska

5.12.2017r.

KOMÓRKOMANIA– akcja  fundacji DKMS- dzień dawcy szpiku , gdzie zarejestrowano 16 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

     5.12.2017r.   DZIEŃ ZDROWIA

 W dniu  5 grudnia 2017r.obchodzono Dzień Zdrowia. Impreza szkolna ,która odbywa się
u nas co roku. Przeprowadzono wiele ciekawych konkursów, wykład y nt.” Dieta w życiu człowieka” prowadzony przez wykładowcę  Karola Bara z AWF Katowice , warsztaty kulinarne „ Kuchnia Św. Hildegardy”, zajęcia z jogi, kurs pierwszej pomocy dla klas czwartych szkoły podstawowej , bieg terenowy oraz akcję –

         Jak co roku, konkursy cieszyły się ogromnym powodzeniem. W tym roku  odbyły się trzy konkursy:
Konkurs kulinarny na najzdrowszą sałatkę
Konkurs wiedzy o zdrowiu ( w formie testu)
Konkurs na projekt znaczka pocztowego o tematyce zdrowotnej
.

                  Największym powodzeniem cieszył się jednak konkurs kulinarny.   
Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta  w Chorzowie– Wydział Polityki Zdrowotnej
i Aktywizacji Społecznej
, mogliśmy zorganizować tak wiele konkursów i zakupić  wspaniałe nagrody dla uczestników. Rozdanie nagród odbyło  się na uroczystym apelu
w dniu 21 grudnia 2017r.

BIEG TERENOWY

KONKURS KULINARNY

KURS PIERWSZEJ POMOCY

WARSZTATY KULINARNE „ Kuchnia św. Hildegardy”

29 11.2017r. GÓRA GROSZA

Uczniowski zaprosił do udziału w XVIII edycji zbiórki groszy “Góra Grosza”.
Zbiórka rozpocznie się w środę 29.11.2017r. i  trwała do 02.01.2018 roku. Celem akcji oprócz efektu wychowawczego jest integracja uczniów między sobą, ale również prestiż związany z ogólnopolskim zasięgiem zbiórki.”Góra Grosza” to równocześnie konkurs
i związana z nim rywalizacja. Szkoły, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz
w poszczególnych województwach zostaną nagrodzone przez Towarzystwo “Nasz Dom” – organizatora zbiórki. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Listopad 2017r.    Zbiórka korków- Wkręceni w pomaganie dla Izabeli

Kolejna zbiórka korków za nami. Tym razem zebraliśmy  171 kg. To świetny wynik.W  dużej mierze jest to zasługa firmy ARCELOR MITTAL POLAND   z Chorzowa, która wspiera nas  w tej Akcji już od dwóch lat.

Wszystkim gorąco dziękujemy i namawiamy do zbierania korków.

2 Październik 2017r. Rajd szkolny?????

16 wrzesień 2017r.  –  III Rajd Rowerowy Nauczycieli Bibliotekarzy Chorzowskich Szkół
16 września 2017r. odbył się kolejny Rowerowy Rajd Biblioteczny, w którym udział wzięli nauczyciele bibliotekarze, Rodzinny Klub Turystyki Kolarskiej „WAGABUNDA”  z Katowic oraz 4 uczniów z naszej szkoły. Trasa przebiegała szlakiem chorzowskich instytucji kultury. Na mecie rajdu była okazja, żeby wysłuchać wykładu pracownika Ambasady Chińskiej w Warszawie oraz zgłębić tajniki pisma chińskiego.
Bardzo dziękujemy uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w rajdzie:

  1. Adrian Kozina
  2. Vanessa Skórniewska
  3. Tomasz Smudel
  4. Wiktoria Smudel

9.06. 2017r.10 Metropolitarne Święto Rodziny Rodzinna Sztafeta w pływaniu

9 czerwca 2017r. odbyła się w naszej szkole rodzinna sztafeta pływacka .Wydarzenie wpisało się w obchody 10 Metropolitarnego Święta Rodziny. Dogodne dla siebie dystanse pokonywali zarówno dorośli jak i dzieci, przybyli absolwenci naszej szkoły oraz uczniowie sąsiedniej szkoły podstawowej. Rekordzistką została Pani Brygida Hałata, która pokonała dystans 2625 m !Po zakończonej sztafecie uczestnicy relaksowali się w jacuzzi.

24 maja 2017r.- ZDROWA BIBLIOTEKA

Książki o tematyce sportowej cieszą się ogromnym powodzeniem w naszej szkole szczególnie te o piłce nożnej, siatkówce, biografie piłkarzy oraz książki o zdrowej żywności i o tym jak dbać o formę i o swoje ciało. W dniu 24 maja 2017r. odbył się konkurs wiedzy o sporcie i zdrowym żywieniu. W konkursie wzięło  udział 38 uczniów z gimnazjum.

16 marca 2017
KONKURS NA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

W dniu 16 marca 2017r. odbył się konkurs na najlepszą prezentację multimedialną dotyczącą wpływu dopingu na zdrowie człowieka oraz zasad zdrowego stylu odżywiania. Z pośród wielu uczniów naszej szkoły do konkursu  przystąpiło  dwunastu uczniów z gimnazjum i liceum. Prace uczniów zostały wykorzystane na godzinach wychowawczych.                                

10.01.2017 – WOŚP GRALIŚMY Z WOŚP

W tym roku podczas 24 Finału WOŚP 19 uczniów z naszego Liceum zostało wolontariuszami podczas Wielkiej Orkiestry. Od rana maszerowali z puszkami po ulicach Chorzowa, Katowic oraz Rudy Śląskiej i zbierali pieniądze. Gorąco im dziękujemy za poświęcony czas, za okazane serce i chęć niesienia pomocy.

Podziękowania dla następujących osób: Chmurczyk Karolina, Kropiowski Łukasz, Krzemień  Mateusz, Krzysteczko Sandra, Kudła Marta, Nessmann Agnieszka, Niespor Tomasz, Nowak Klaudia,Pająk Sandra, Czernek Nadia, Żur Wioletta. Jojko Diana, Kandora Oktawia, Komorowska Marta, Michalak Dominika, Mrotek Robert, Smyrek Agata, Watola Wiktoria, Ryszczyk Adrian.

Menu